24 órás házi verseny

24 órás házi verseny

 SVHE Huszonnégyórás házi csapatverseny – 2021

nevezés : peca.sopron@gmail.com e-mail címen, a csapattagok neveinek (2 fő/csapat), állami jegyeik számának, valamint egy telefonos elérhetőség megadásával lehetséges 2021.07.16. 20:00 és 2021.08.13 8:00 között, beérkezési sorrendben. A jelentkezőket válaszlevélben kiértesítjük. A keretből kicsúszott sporttársak pedig automatikusan várólistára kerülnek a visszalépések esetére. A maximális csapatszámot a stégek műszaki állapota fogja meghatározni. program:
Aug 14 06:30-06:50 gyülekező, nevezés, szabályok rövid ismertetése
06:50-07:00 horgászhelyek sorsolása
07:00-07:55 helyek elfoglalása, felkészülés
07:50-től etetés 08:00- halfogó verseny
Aug*14 15:00 Halmérés
Aug 14 15:30 16:30 kötelező szünet – közös étkezés
Aug 15. 8:00- verseny vége - mérlegelés, összesítés, eredményhirdetés
Nevezési Díj: 5000 Ft/csapat díjazottak: 1-3. helyezettek, továbbá az első helyen végzett horgász elnyeri a vándorserleget (egy évre),
Általános versenyszabályok:
A horgászhelyek kisorsolása bejelentkezési sorrendben történik.

Úszós és fenekező készséggel és 1 db egyágú horoggal engedélyezett. A két módszer a verseny ideje alatt szabadon váltogatható, továbbá bármennyi horgászbot előkészíthető, de a horgászat egyidőben csak maximum két bottal engedélyezett csapatonként.

Etetőanyag behordás csak kézzel, csúzlival, etető csővel/tölcsérrel, fenekező etetőkosárral megengedett (etető „rakéta”, etetőhajó használata nem megengedett)

Kifogott halakat minimum 2 m-es, apró szemű, keretes haltartó szákokban (minimum 1 db/fő) kell életben tartani úgy, hogy a keszegféléket és a sérülékenyebb halakat a nagytestű (pl. pontyoktól, amuroktól) elkülönítve kell tárolni. Horogszabadító, merítőháló használata kötelező. A lefújás pillanatában a már merítőhálóban és a rögzített haltartóban lévő hal kerül értékelésre.
Minden 1 gramm hal 1 pontot ér. A versenybe minden egyes fogott hal beleszámít (ragadozóhal is), de ragadozóra célzottan horgászni tilos. Az időszakos és versenyvégi mérlegelés a stégeken történik, melynél a mérési eredményt legalább egy aláírással igazolni szükséges.

A mérlegelést követően minden halat szabadon kell engedni.

Külső segítségnyújtás a versenytársak részére nem megengedett, kivéve az esetleges összeakadás, élet- és balesetveszély, rosszullét esteit.
A horogcsalik használata horogra tűzve, hajszálelőkén, szilikon gyűrűn is lehetséges

A horogcsalik: csak természetes, - csontin, pinkin és gilisztán kívüli egyéb élőanyag használata nem engedélyezett (szúnyoglárva használata tilos).- vagy természetes alapanyagokból készült csali lehet Horogpellet, horoggyurma, paszta, kenyér, pellet használata engedélyezett. A kiírásban fel nem sorolt egyéb csalifajták (pl. műcsalik, nem természetes csalik, gumikukorica, gumicsonti, …) használata szigorúan tilos.

A megadott csalimennyiségek a horogra tűzendő csalival együttesen, lazán, nem összenyomott állapotban értendők.

Felhasználható etetőanyag és csali mennyisége:
Etetőanyag
(bekevert, áttört, kész, nedves állapotban, beleértve földet, agyagot, kukoricát, magokat és minden egyéb, a vízi környezetre és a növényzetre ártalmatlan összetevőt): max. 34 liter/csapat (8kg/csapat)
Élő csali és élőanyag mennyisége: max. 4 liter/csapat
Szemes csali anyag(kukorica, búza, köles stb.) max. 6 liter/csapat -
Etető pellet mennyisége:
Minden egyéb – ami a kiírásban nem szerepel – a versenyen nem használható Kifogásolás, óvás a verseny ideje alatt folyamatosan, de legkésőbb a verseny lefújását követő 30 percig indítványozható. Rendezőségünk az esetlegesen bekövetkező balesetekért felelősséget nem vállal.
 
A nevezők kötelesek a csapat esetleges részvételi akadályoztatásáról legalább 4 nappal a verseny kezdési időpontja előtt az egyesületet írásban tájékoztatni azért, hogy a várólistán szereplők részvételi lehetőséghez juthassanak. Tájékoztatás hiányában a sporttársak későbbi nevezését a 2021/2022 évben az SVHE elutasíthatja!
 
Tisztelettel
SVHE Vezetőség!